Rekonstrukce bytu

Rekonstrukce bytu

Rekonstrukce bytu může probíhat svépomocí anebo s pomocí bytového architekta. V našem článku naleznete informace a problematiku o obou variantách rekonstrukce bytu.

Svépomocí

Pouštět se do rozsáhlejší rekonstrukce bytu svépomocí se nedoporučuje, a to z několika důvodů.

Jednak pokud nejste z oboru, tak nemáte dostatek informací o dané problematice a může se stát, že zvolený způsob prací nebude správný, a naopak může mít velice špatný efekt na celý průběh rekonstrukce bytu a zvednout náklady na jeho rekonstrukci. Dále se může stát, že vámi vytvořený projekt na rekonstrukci může mít nejen skryté vady, ale nemusí být promyšlený do hloubky (např. špatně zvolené umístění zásuvek a vývodů na světla). Skryté vady jsou problémy, které se objeví až v horké fázi rekonstrukce bytu a jen těžko se opravují anebo se zmenšuje jejich dopad na celkovou škodu. Dále průběh rekonstrukce může být špatně zorganizovaný a špatně naplánovaný jeho průběh. Například, po udělání omítky se zjistí, že zásuvky nevyhovují a budou se muset předělat anebo se řemeslníci budou časově překrývat a tím zpomalí rekonstrukce bytu, bez problému i o několik měsíců.

Hlavní důvod, proč se lidé pouštějí do rekonstrukce bytu svépomocí, tak je vidina ušetřených peněz. Bohužel, ve většině případů to neplatí a mnohokrát nakonec zaplatí lidé více než by zaplatili s bytovým architektem.

Svépomocí
Bytový architekt

S Bytovým architektem

Bytový architekt je vhodný, jak pro menší, tak i rozsáhlé rekonstrukce bytu. Dává celé rekonstrukci systém a řád. Pracuje systematicky od návrhu interiéru přes projekt až po samotnou realizaci, kterou celou zajistí a majitelé se nemusí obávat z výsledku. Bytový architekt vám vše vysvětlí a doporučí vhodné materiály a díky jeho zkušenostem nešlápnete vedle. Najmutím bytového architekta lze nakonec ušetřit, jak náklady, tak i nervy a případné zklamání z rekonstrukce bytu. Díky, síti jeho dodavatelů a partnerů se můžete dostat na nižší náklady, ale hlavně pracuje už s osvědčenými firmami, které zná může zaručit kvalitní provedení celkové rekonstrukce bytu. Tady se můžete setkat s jeho nevýhodou (Tedy, jak pro koho) a to, že nerad se bude pouštět do rekonstrukce bytu s vašimi kamarády u kterých nikdy neviděl jejich systém práce a její výsledky, nesmíte mu to mít za zlé, jelikož je to on, který odpovídá za průběh rekonstrukce bytu a její kvalitu a ne oni.

 

S využitím bytového architekta můžete přijít do nového interiéru a vychutnat si ho naplno bez ztráty svých nervů, a ještě ušetřit na celkových nákladech.